ارتباط استرس و دیابت

محققان علوم پزشکی در دانشگاه رایس در آمریکا اعلام کردند بین استرس های هیجانی و دیابت ارتباط وجود دارد.

بنا به گفته دانشمندان کلید کنترل این مشکل در مغز است و نورون های کنترل کننده اضطراب در منطقه ی بین مراکز کنترل توجه، عادت، حافظه کار و انعطاف پذیری شناختی واقع است.

بر اساس مطالعه محققان ، اضطراب و هیجان ناشی از آن سلسله مسیرهایی را در مغز فعال می کند که به آزاد شدن سیتوکین های پیش التهابی منجر می شود.

دکتر "کیل مورداک "و همکارانش می گویند تاکنون ارتباط بین اضطراب ودیابت مشخص شده بود ولی مسیر درونی آن ناشناخته مانده بود. به گفته دانشمندان هنگامی که اشخاص تحت افسردگی یا اضطراب قرار می گیرند شرایط برای تشدید التهاب در بدن فاهم شده و فرد به سمت دیابت میرود.

 

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی