اهميت تغذيه سالم

 

1- رژيم غذايي در درمان بيماري ديابت نقش اساسي دارد.

2- دستورات غذايي صرفاً مخصوص افراد ديابتي نيستند، بلکه یک رژيم غذايي سالم محسوب مي شوند كه الفباي صحيح غذا خوردن بوده و همه اعضاي خانواده مي توانند از آن استفاده نمايند.

3- گاهي به غلط تصور بر اين است كه افراد ديابتي نبايد غذايي را كه دوست دارند، بخورند. درحالي كه اعتدال و ميانه روي در مصرف مواد غذايي به طوري كه به مقدار متوسط از تمام غذاها مصرف شود اشكالي ندارد.

4- مشاوره و يا مراجعه به یک كارشناس تغذيه، در جهت آموزش و اعمال تغييرات مناسب در رژيم غذايي و كنترل بهتر ديابت ضروري است.

اهداف رژيم غذايي بیمار دیابتی

اهدافي كه در رژيم غذايي دنبال مي شوند شامل موارد ذيل مي باشند:

1-  كاهش مصرف غذا كه انسولين مورد نياز بدن را كاهش مي دهد.

2- کاهش وزن كه منجر به افزايش تأثير انسولين در بدن مي گردد.

3- كمك به كنترل فشار خون بالا

4- كاهش سطح چربي هاي خون

 

منبع:

دکتر باقر لاریجانی: راهنمای بالینی خود مراقبتی دیابت(چگونه در درمان خود مشارکت کنیم؟): تغذیه ، مرکز تحقیقات دیابت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم، دانشگاه علوم پزشکی تهران، بهار1398

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی