تربیت بدون فریاد

چرا نه!

آنچه کودکان  بیش از همه نیاز دارند، والدینی است که به آنها نیاز نداشته باشند. می دانم که این جمله آزار دهنده است، از این رو یک بار دیگر آن را بخوانید. حال اجازه دهید کمی آن را  باز کنیم. آنچه کودکان بیش از همه نیاز دارند این است که والدینشان اولین افرادی باشند که آنها را فردی مستقل، دارای زندگی و قدرت تصمیم گیری و آینده ای مجزا بدانند. کودکان به دنیا نیامده اند که والدین احساس محبت، صمیمیت، احترام یا قدردانی کنند . آنها به وجود آمده داند تا به صورت بزرگسالانی خود فرمان رشد کنند و خودشان بشوند . نیاز آنها این است که ما فضای کافی برای انجام این مهم در اختیار آنها قرار دهیم.

کلمه ی مورد علاقه ی اکثر کودکان دوساله این است: نه! چرا آنها به این کلمه علاقه دارند؟ قطعا دلیلش این نیست که آنها الزاما سرکش اند و بی تردید به این دلیل هم نیست که خلافکارهایی کوچک و گمراهند، بلکه به این دلیل است که در حال شناخت حریم شخصی خود هستند. در واقع احساس اینکه فرد تا حدودی بر امور و اوضاع پیرامونش کنترل دارد، عاملی اساسی برای سلامت جسمی و روانی او به شمار می رود.    

منبع : کتاب " تربیت بدون فریاد "    

نویسنده : هال ادوارد رانکل

 مترجم،: اکرم کرمی

چاپ : سیزدهم

موسسه انتشارات صابرین                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی