تفکر منفی

قدرت اندیشه

"اغلب ادم ها به لحاظ جسمی ،ذهنی یا اخلاقی در دایره ی بسیار باریکی ازوجود بالقوه ی خود زندگی می کنند ،تنها از جزیی از اگاهی احتمالی و منابع روح و روان خود بهره می گیرند ،کارشان به رفتار کسی می ماند که از مجموعه اندام های زنده ی جسم خود عادت کند که تنها انگشت کوچکش را تکان دهد . حوادث غیر منتظره و بحران های بزرگ نشان می دهند که منابع حیاتی ما چه قدر از انچه می پنداریم بزرگتر و عظیم تر هستند ."

ویلیام جیمز

اگر این کتاب را به پزشک خانوادگی خود نشان دهید ،احتمالا تایید می کند که نکات مندرج در ان تا حدود زیاد درست هستند . البته سی سال قبل اغلب پزشکان به رابطه ی افکار با بیماری های جسمانی معتقد نبودند و اگر چنین حرفی به ان ها می زدید در مقام تحقیر و تمسخر شما بر می امدند . اما واقعیتی است که با ادامه زندگی مطالب تازه ای می اموزیم . حالا در این کتاب می خواهیم در مورد اندیشیدن و اندیشه  حرف هایی بزنیم که در دانشکده پزشکی هاروارد مطرح نمی شوند . اصل پذیرفته شده ای است که افکار با نشانه های بیماری در ارتباط اند و این که اصلاح اندیشه می تواند به سلامتی انسان کمک کند . این مطلبی است که درستی ان به اثبات رسیده است اما در مورد بقیه مطالب قضاوت را به شما واگذار می کنیم تا هر چه می خواهید بگویید .

این کتاب هم اکنون در کتابخانه انجمن خیریه دیابت جنان موجود می باشد .  

 

منبع : کتاب تفکر منفی (نویسنده جان –راجر /پیتر مک ویلیامز )ترجمه مهدی قراچه داغی چاپ پنجم :تابستان 1381انتشارات شباهنگ

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی