دیابت و ورزش

ورزش و نفروپاتی دیابتی (اسیب کلیوی)

 طبق تحقیقات انجام گرفته دیابت و عوارض دیابت حاصل از آن يكي از مسايل مهم بهداشت جوامع انساني است. ورزش بطور عموم براي بيماران ديابتي نوع 1 و 2 توصيه مي شود زيرا موجب افزايش برداشت گلوكز، حساسيت انسوليني بافت و كاهش چربي بدن مي گردد.نفروپاتي ديابتي از عوامل عمده در نارسايي كليوي بيماران ديابتي مي باشد

  فعالیت فیزیکی می تواند به صورت حاد دفع آلبومین ادراری راافزایش دهد به هر حال شواهدی حاکی از اینکه ورزش با شدت زیادپیشرفت بیماری کلیوی در افراد با دیابت را افزایش دهد وجود ندارد و بنابراین ضرورتی برای محدودیت فعالیت فیزیکی وجود ندارد.

منبع : standards of medical care in diabets-2019

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی