نقش ویتامین D در سلامت

ویتامین D از ویتامین هایی است که نقش به سزایی در پیشگیری از بیماری ها از جمله دیابت، ام اس، پارکینسون، قلبی و عروقی، نرمی استخوان، پوکی استخوان و ضعف ماهبچه اب ، فشار خون، عفونت ، ابتلا به سرطان ها و افسردگی دارد و همچنین در سوخت و ساز قند و چربی در سلول ها نقش دارد. برای تامین نیاز بدن استفاده از آفتاب صبحگاهی و عصرگاهی، جگر ماهی حلوا، قارچ ، تخم مرغ و لبنیات و تخم کتان از منابع غنی ویتامین دی هستند.

علائم کمبود آن در کودکان ، دیر راه افتادن و کوتاه قدی، دیر درآوردن دندان، تحریک پذیری کودکان، احتمال افزایش عفونت و اسپاسم عضلانی می باشد.

علائم کمبود ویتامین دی در بزرگسالان شامل درد مبهم و پراکنده، ضعف کلی بدن و ضعف در ایستادن و بالا رفتن از پله، لنگیدن، درد استخوان و درد دندان می باشد.

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی