هنر تندرست ماندن

گزیده کتاب :

اگر می خواهید تندرست بمانید :

1.احساساتتان را بیان کنید .

هیجانات و احساساتی که سرکوب یا پنهان شده باشند به بیماری هایی نظیر ورم معده ،زخم معده ،کمر درد و درد ستون فقزات منجر می شوند .

سرکوبی احساسات به مرور زمان حتی می تواند به سرطان هم بیانجامد .در ان زمان است که ما به سراغ یک محرم می رویم و رازها و خطاهای خود را با او در میان می گذاریم .گفتگو ،صحبت کردن ،کلمات وسیله درمانی قدرتمندی هستند .

2.تصمیم گیری کنید .

افراد دو دل و مردد دچار دلهره و اضطراب هستند . دو دلی و بی تصمیمی باعث می شود که مشکلات و نگرانی ها روی هم انباشته شوند . تاریخ  انسان بر اساس تصمیم گیری ها ساخته شده است . تصمیم گیری دقیقا به معنی چشم پوشی اگاهانه از بعضی مزایا و ارزش ها برای بدست اوردن بعضی دیگر است . افراد مردد در معرض بیماری های معدی ،دردهای عصبی و مشکلات پوستی قرار دارند .

3.به دنبال راه حل ها باشید .

افراد منفی ،مشکلات را بزرگ می کنند و راه حل ها را نمی یابند . ان ها غم و غصه ،شایعه و بدبینی را ترجیح می دهند . روشن کردن یک کبریت بهتر از تاسف خوردن از تاریکی است .زنبور موجود کوچکی است اما یکی از شیرین ترین چیزهای جهان را تولید می کند . افکار منفی باعث تولید انرژی منفی می شوند که ان ها نیز به نوبه خود تبدیل به بیماری می گردند .

4.در زندگی اهل تظاهر نباشید .

کسی که واقعیت را پنهان  نگه می دارد ،تظاهر می کند و همیشه می خواهد راحت و خوب و کامل به نظر دیگران برسد ،در واقع بارسنگینی را بر دوش خود قرار می دهد .مثل یک مجسمه برنزی با پایه های گلی . هیچ چیز برای سلامتی بدتر از نقاب به چهره داشتن و زندگی کردن با تظاهر نیست . این گونه افراد زرق و برق زیاد و و ریشه و مایه اندکی دارند و مقصد ن ها داروخانه ،بیمارستان و درد است .

5.واقعیت ها را بپذیرید.

سر باز زدن از پذیرش واقعیت ها و عدم اتکا به نفس ،ما را از خود بیگانه می سازد . هسته ی اصلی یک زندگی سالم یکی بودن و رو راست بودن  با خود است . کسانی که این را نمی پذیرند ،حسود ،مقلد ،مخرب،و رقابت طلب می شوند . پذیرفتن انتقادها ،کاری عاقلانه و ابزار درمانی خوبی است .

6.اعتماد کنید.

کسانی که به دیگران اعتماد ندارند نمی توانند ارتباط خوبی با دیگران بر قرار کنند و نمی توانند رابطه پایدار و عمیقی با دیگران به وجود اورند .

 

*منبع :هنر تندرست ماندن

نویسنده :دکتر دراتسیو –وارلا

چاپ:18 اذر 1394

انتشارات سبز

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی