ورزش های نوین برای درد آرتروز گردن

ورزش‌های مخصوصی که برای آرتروز گردن و سرگیجه به بیماران آموزش داده می‌شود، دامنه حرکتی و انطعاف‌پذیری گردن را بهبود می‌دهد و فشار را از روی نخاع و اعصاب برمی‌دارد. ورزش‌های گردن با کم کردن فشار، سرگیجه و همچنین بعضی علائم آرتروز گردن را به حداقل می‌رساند. به علاوه ممکن است سرگیجه ناشی از ورتیگو باشد، در این صورت ورزش‌های سر و گردن به درمان عارضه کمک خواهد کرد. حتماً با پزشک مشورت کنید تا هم مطمئن شوید که این تمرین‌های خاص برای بیماری آرتروز شما مناسب است و هم پزشک تایید کند که سرگیجه علامت مشکل جدی‌تری نیست.

درد و خشکی گردن در یک یا هر دو سمت گردن و بالای پشت بدن از علائم آرتروز گردن محسوب می‌شود. علائم مربوط به آرتروز معمولاً صبح‌ها تشدید می‌شود و پس از آن گردن در اثر حرکت کردن شل می‌شود. فیزیوتراپی همواره برای مدیریت علائم مفید است. درمان آرتروز در بسیاری از موارد از تشدید شدن عارضه جلوگیری می‌کند. در در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر دهقان درمان آرتروز گردن معمولاً شامل مدیریت درد و متحرک‌سازی می‌شود که هدف از آن بهبود حرکت مفصل آسیب دیده است؛ همچنین نرمش‌های تقویت عضلات نیز به منظور افزایش قابلیت حمایتی عضلات و برداشتن وزن از روی سطوح مفصل درگیر به بیمار آموزش داده می‌شود. در صورت ابتلا به روماتیسم و آرتروز شدید، داروهای ضدالتهابی به صورت دوره‌ای برای کنترل فرایند فرسایش و تسکین درد تجویز می‌شود. متخصص روماتولوژی درمان مناسب را با توجه به شرایط بیمار توصیه می‌کند. 

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی