دویدن برای رهایی از دیابت

 یک مرد 64 ساله از شروع ماه ژانویه برای خلاصی از بیماری دیابت، روش دویدن را به عنوان راهی برای تغییر شیوه زندگی انتخاب کرد.

به گزارش دیبی گرام، Paul Taylor از باروفورد در Lancashire، برای تغییر شیوه ی زندگی خود و مقابله با دیابت نوع ۲، به یک تیم محلی پیوست تا سال جدید را با تلاش برای کاهش وزن و فشارخون خود به منظور رهایی از دیابت نوع ۲ آغاز کند و کیفیت سلامت و زندگی خود را بهبود بخشد.

 او همچنین در ماه ژانویه در برنامه ی Run Every Day یا REDبرای حمایت از موسسه ی خیریه ی سلامت روان شرکت کرد.

او در باشگاه Trawden Athletics ثبت نام کرده است و قرار است در  طی ۹ هفته، ۵ کیلومتر را طی کند. او در طی این مدت توانسته است از وزن خود بکاهد و قندخون خود را به مقدار طبیعی بازگرداند که منجر به قطع داروهای دیابت او شده است.

 او می گوید: وزن من در شروع این چالش ۱۰۶٫۱کیلوگرم بود که در حقیقت با توجه به سن و قدم،  ۲۵٫۴  کیلوگرم اضافه وزن داشتم و همین باعث افزایش قند و فشار خون من شده بود.

من فهمیدم که الان زمان انجام کاری است، من به ورزشگاه رفتم و بر روی تردمیل ابتدا با سرعت کم و سپس با سرعت بیشتر و اندکی شیب شروع به دویدن کردم.

 از ابتدای ماه ژانویه چالش ۶۹ کیلومتر دویدن را آغاز کرده ام و من یک دلیل ارزشمند برای انجام آن دارم، که رسیدن به سلامتی است.

ورزش و رژیم غذایی نقش بسیار مهمی را در مدیریت دیابت نوع ۲ بازی می کنند. تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار نفر در برنامه ی Low Carbشرکت کرده اند، نتایج این برنامه پس از ۱۲ ماه نشان می دهد که مقدارHbA1cاین افراد ۱٫۲درصد و میزان وابستگی آنها به دارو ۳۷درصد کاهش یافته است.

 

نظرات