عوارض چشمی دیابت

آب سیاه (گلوکوم):
بيماران ديابتي نسبت به افراد سالم، 40 درصد شانس بيش‌تری دارند كه به آب سياه مبتلا شوند. هرچه طول دوره‌ی ابتلا بيش‌تر باشد؛ شانس آب سیاه بالاتر است. همچنین با افزایش سن نیز خطر ابتلا به آب سیاه افزایش مي‌يابد.
آب سیاه زمانی به وجود می‌آید که فشار داخل چشم افزایش یابد. در بيش‌تر وقت‌ها جذب مایع زلالیه در فضای قدامی اشکال دارد و در نتیجه مایع انباشته می‌شود و فشار داخل چشم را بالا می‌برد. این فشار بالا به عروقی که شبکیه و لكّه‌ی زرد را تغذیه می‌کند انتقال مي‌يابد و آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد.در نتیجه خون‌رسانی به قسمت‌های حساس چشم مختل می‌شود و بینایی شروع به کاهش می‌کند.

درمان‌های مختلف برای آب سیاه وجود دارد. در برخي بیماران دارو تجویز می‌شود و برخي ديگر مورد عمل جراحی قرار می‌گیرند.

با ادامه مطالب عوارض چشمی دیابت با ما همراه باشید....

کتاب دیابت ، آشنایی و پیشگیری
نوشته خشایار فخریان
انتشارات اندیشه عالم
سال انتشار۱۳۹۰

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی