نقش ورزش در درمان درد ساق پا در دیابتی ها

قند خون بالا به عروق اعصاب محیطی و مرکزی آسیب می رساند. در افراد دیابتی با قند خون کنترل نشده، خون رسانی با پاها ممکن است دچار اختلال شود که پی آمد آن گرفتگی عضلات پا مخصوصا ساق پا ، پدیده ای بسیار شایع است.

ورزش با رساندن خون حاوی اکسیژن و مواد غذایی به عضلات باعث بهبود عملکرد و کارایی آن ها می شود. همچنین با ورزش می توان تعداد تارهای عضلانی را افزایش داد که در نتیجه آن اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به عضله می رسد. تقویت عضلات پا به وسیله ورزش های مقاومتی و استفاده از وزن بدن نیز باعث قوی تر شدن وحجیم تر شدن عضلات و در تیجه جلوگیری از بروز آسیب های عصبی- عضلانی می شود.

در میان انواع ورزش ها دو نوع ورزش بیشترین تاثیر را در درمان درد ساق پا دارند:

  1. ورزش های کششی 
  2. ورزش های نوردینامیک( این نوع تمرین توسط فیزیوتراپ ها و مراکز توانبخشی ارائه می شود)

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی