ورزش های مفید جهت افراد دیابتی

ورزش های مقاومتی :

ورزش هايي هستند كه مي توانيد با استفاده از وزنه هاي دستي، باندهاي لاستيكي و .... 2تا 3 بار در هفته انجام دهيد وعضلات قوي و محكمي داشته باشيد. با انجام اين حركات ، بافت عضلاني بيشتري خواهيد داشت و همان طور كه مي دانيد وقتي بافت عضلاني در بدنتان بيشتر از بافت چربي باشد، كالري بيشتري مي سوزانيد چرا كه ماهيچه ها بيشتر از بافت هاي چربي انرژي مصرف مي كنند. اين حركات به شما كمك مي كنند تا كارهاي سخت روزمره را آسان تر انجام دهيد . همچنين باعث افزايش تعادل و هماهنگي عضلات و البته سلامت استخوان هاي شما مي شوند. به راحتي مي توانيد اين حركات را در منزل، باشگاه بدنسازي و كلاس هاي ورزشي انجام دهيد . حتماً در مورد اينكه كدام دسته از حركات اين نوع ورزش را انجام دهيد با پزشك يا مسئول آموزش ديابت مشورت نماييد.

 

 ورزش های کششی :

حرکات کششی فعالیت هایی هستند که سبب افزايش انعطاف پذيري بدن و كاهش تنش عصبي مي شوند و انجام آن ها قبل از شروع ورزش سبب گرم شدن بدن گرديده و پس از پايان آن از بروز درد عضلاني جلوگيري مي كنند.

نمونه اي از ورز ش های کششی عبارت است از فشار به ديوار، به اين ترتيب که مقابل ديوار ايستاده و پاها را کمي از ديوار فاصله دهيد، دست ها را روي ديوار گذاشته و پيشاني خود را روي دست هايتان بگذاريد. یک زانو را خم کرده و زانوي ديگر را صاف نگهداريد در اين حالت 10 ثانيه بمانيد و سپس حركت را با پاي ديگر تكرار كنيد.

 

 

 

نظرات