پیاده روی(قسمت اول)

یکی از ورزش های عمومی ، ارزان ، در دسترس و قابل استفاده برای عموم بدون محدودیت سنی "پیاده روی " است.این ورزش تأثیر مثبتی بر استحکام زانو و مچ پا دارد و در پیشگیری از بروز آرتروز زانو ،پوکی استخوان ،پیشگیری و کنترل دیابت ،کاهش توده چربی،افزایش استقامت قلبی ـ عروقی،تقویت عضلات و بهبود فاکتورهای آمادگی جسمانی موثر است.

هر ورزشی برای خود اصول و قوانین خاص دارد که اصول مربوط به پیاده روی را در چهار قسمت ارائه می دهیم.

 قسمت اول : پوشش مخصوص برای پیاده روی

  • کفش باید کاملا اندازه و راحت باشد.کف طبی متناسب با گودی کف پا و کناره های محکم داشته باشد.پاشنه کفش حداقل سه سانت باشد.بهترین زمان خرید کفش عصرها می باشد.
  • جوراب نخی بهترین گزینه است چون از سر خوردن پا در کفش بر اثر عرق کردن جلوگیری می کند.
  • لباس راحت بپوشید و در صورت سردی هوا ،از چند پوشش نازک استفاده کنید تا در صورت گرم شدن بیش از حد از تعداد پوشش ها راکم کنید

 

ادامه دارد.....

منبع : حرکات اختصاصی و بهبود ضعف های عضلانی .مرضیه طالب.سال چاپ 1398

نظراتمعرفی کتاب
کتاب "حالا من چی بخورم" برای کمک به ساده سازی زندگی روزانه ی افراد دیابتی از طریق آموزش مهارت های تغذیه پایه و تغییرات رفتاری نوشته شده است.
این آموزش ها به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی، از جمله سفر یا بیرون از منزل، هنگام غذا خوردن، تصمیم درست را اتخاذ و غذای مناسبی انتخاب کنید و لذت غذای دلخواهتان را بچشید...
شما عزیزان می توانید جهت تهیه کتاب به واحد روابط عمومی انجمن خیریه دیابت جنان واقع در خیابان دانش، روبروی کوچه شهید اناری مراجعه نمایید. چنانچه امکان مراجعه حضوری وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا کتاب از طریق پست به آدرس شما ارسال گردد.

جنان چگونه به من کمک میکند؟

عضویت در جنان
درخواست بازدید از منزل

لینک مفید
شبکه های اجتماعی